Zahradní elektrické sekačky

Zahradní elektrické sekačky

Mezi nejpoužívanější sekačky s elektrickým pohonem patří klasická rotační zahradní sekačka. Tento pomocník na vaší zahradě je poměrně praktický, díky relativně malým rozměrům se dostane téměř všude a manipulace s ní je velmi snadná, protože se její váha obvykle pohybuje kolem několika desítek kilogramů. Může se ovšem také lišit, podle typu, výrobce či dalšího příslušenství a funkcí.

Nespornou výhodou tohoto typu sekaček je velmi tichý chod díky elektromotoru. Jeho výkon se pohybuje obvykle v rozmezí od 1 do 1,8 kW.

Menší a tím pádem také levnější elektrické sekačky mají šířku pracovního záběru kolem 30 cm a více. Větší sekačky, cenově také na vyšší úrovni mohou mít šíři záběru klidně i přes 40 nebo dokonce 50 cm.

Hlavními parametry při výběru elektrické rotační sekačky jsou především její výkon, záběr a především objem koše, má-li ho. K dostání jsou sekačky s košem i bez koše. Koš je na sekačce uložený v zadní části, pod řídítky. Nejčastěji je vyráběn z plastu. Slouží k zachycení posekané trávy, která se zde hromadí. Koš s pohodlným madlem se dá velmi snadno vyjmout, aby se posekaná tráva vysypala a opět se nasadí.

Koš může mít různý objem. Je dobré uvážit vhodnou velikost koše podle velikosti plochy, pro kterou budete sekačku používat. Nejmenší koše mají objem kolem třiceti litrů. Největší koše seženete ovšem také s objemem dokonce přes sedmdesát litrů.

Modernější sekačky nabízejí hned několik funkcí. První je sběr posečené trávy do sběrného koše. Tráva po jejím posečení putuje rovnou do koše, kde se zachytí. Na trávníku z ní nezůstane prakticky nic. To je obrovskou výhodou především tam, kde se po trávníku často pohybujete, nebo kde si hrají vaše ratolesti. Posečená tráva není všude a ani nešpiní vaši obuv či oblečení. Další funkcí je zadní výhoz. Při něm je posečená tráva místo koše doslova vyhazována vývodem na zadní straně sekačky ven. Obvykle se sundá koš, místo nějž se může nasadit takzvaný deflektor pro zadní výhoz. Díky němu bude posečená tráva úhledně nařádkovaná. Tato funkce se používá především na zahradách a větších prostorách, kde často nechodíte. Poslední funkcí elektrické sekačky může být mulčování. Jedná se o velmi efektivní způsob úpravy trávníku. Při mulčování je posečená tráva uvnitř sekačky doslova rozdrcena na drobnou drť a poté zapracována opět do trávníku. Tato úprava se nepoužívá u anglických ani parkových trávníků, ale tam kde se trávník seče jen párkrát do roka. Po mulčování ani žádnou další péči několik týdnů nepotřebuje.

Rotační sekačky mohou být klasické nebo s pojezdem. Ten vám usnadní práci především v obtížnějším terénu. Sekačku nemusíte tlačit, protože vám popojíždí sama. Vy jen určujete směr.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace o elektrických sekačkách. Prozradíme vám podle čeho vybírat zahradní rotační sekačku na elektřinu a co všechno dokáže. Zjistíte také jaké jsou výhody elektrických strunových sekaček. Přečtete si na co jsou vlastně určeny a k čemu všemu se dají použít. Nebudou chybět ani informace o tom, jaké náhradní díly na tyto elektrické sekačky existují a co všechno budete potřebovat pro ochranu svého zdraví během práce se sekačkami.