Ochranné pomůcky

Ochranné pomůcky

K práci se sekačkami je stejně jako u jiných nástrojů nutné používání ochranných pomůcek. Jsou nezbytné k tomu, aby se předešlo zbytečnému zranění apod. Jsou samozřejmě užitečné i u zahradních rotačních sekaček, ale oceníte je především při práci se strunovými sekačkami a křovinořezy.

Pomineme-li, že dlouhé pracovní kalhoty a kvalitní obuv jsou samozřejmostí, jsou důležité především ochranné pomůcky na hlavu. Nejzákladnější minimum jsou alespoň ochranné brýle. Jsou vyrobeny z odolného tvrzeného plastu a speciálně vytvarovány k ochraně nejen očí, ale také jejich blízké okolí. Ochranné brýle jsou lehké, obvykle čiré. Mohou být ale také žluté či tmavé. Dnes už nejsou problémem ani pro uživatele s dioptrickými brýlemi. Pro takové jsou navrženy brýle, které se nasazují přes dioptrické. Nezamlžují se a jsou odolné proti poškrábání.

Dalším ochranným prvkem je štít. Je navržen tak, aby chránil nejen oči, ale celý obličej a také část krku. Díky němu už se nemusíte bát odletujících kousků větví, kamínků, hlíny apod. Velmi často je kombinován také s ochranou horní části hlavy nebo chrániči sluchu.

Ty jsou také jednou z velmi důležitých ochranných pomůcek. Dříve měly pouze tvar velkých, pečlivě vypolstrovaných sluchátek. Dnes je již možné sehnat i zátkové chrániče sluchu ve tvaru špuntů do uší. Většina profesionálů se však stále raději přiklání na stranu klasických sluchátek.

Především pro práci s křovinořezy jsou důležité ochranné přilby. Jsou všestranně použitelné, takže je můžete využít také například při kácení stromů apod. Snoubí v sobě dokonalou ochranu hlavy s ochranným štítem na obličej a ochranou sluchu. Tato profesionální pomůcka je skvělým pomocníkem a ochráncem vašeho zdraví.

Jedním z posledních základních kousků jakéhosi základu ochranných pomůcek jsou rukavice. Ty se hodí nejenom pro práci se sekačkami, ale také pro mnoho jiných činností. Ocení je nejen kutilové a zahrádkáři, ale také hospodyňky při práci na svých zahrádkách apod. Vyrábí se několik různých typů rukavic. Pro těžší práce jsou zde celogumové nebo pogumované rukavice, pro lehčí práce na zahradě textilní s PVC terčíky apod.

Určitě není dobré důležitost ochranných pomůcek podceňovat. Zdraví máte jenom jedno a i z maličkostí se mohou vyvinout velké problémy.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace o elektrických sekačkách. Prozradíme vám podle čeho vybírat zahradní rotační sekačku na elektřinu a co všechno dokáže. Zjistíte také jaké jsou výhody elektrických strunových sekaček. Přečtete si na co jsou vlastně určeny a k čemu všemu se dají použít. Nebudou chybět ani informace o tom, jaké náhradní díly na tyto elektrické sekačky existují a co všechno budete potřebovat pro ochranu svého zdraví během práce se sekačkami.