Strunové elektrické sekačky

Strunové elektrické sekačky

Dalším typem elektrických sekaček jsou strunové elektrické sekačky. Tyto sekačky, nebo-li strunovky, jsou zvláštním typem sekaček, protože neslouží přímo pro dlouhodobé sečený, ale pouze pro dosékání. Především tedy v místech, kam se s běžnou sekačkou nedostaneme.

Tyto elektrické sekačky svým designem tak trochu připomínají křovinořezy, jsou ovšem na rozdíl od nich na elektřinu, takže za sebou musíte tahat prodlužku, a také nesrovnatelně lehčí. Tráva je sečena otáčivým pohybem struny, která je nejčastěji z plastu. Jelikož během sečení struna naráží do různých předmětů jako jsou například kamínky, dlažba, beton, kmeny stromků apod., její opotřebovaný konec se zkracuje, aby bylo sečení stále efektivní. U většiny strunových sekaček se struna automaticky posouvá sama.

Šířka záběru je u strunových sekaček různá typ od typu. Nejčastěji se pohybuje kolem pětadvaceti centimetrů, ale najdete samozřejmě jak menší, tak i větší. Co se týká samotné konstrukce, existují dva druhy. Starší a nebo levnější typy strunových sekaček mají buď to celoplastové tělo, nebo kovové teleskopické, s plastovou rukojetí pro pohodlnou práci.

Aby jste byli chráněni vy i vaše pracovní oblečení alespoň částečně, je kolem kotouče se strunou umístěn ve tvaru půlkruhu většinou plastový kryt, který zachycuje odletující posečenou trávu.

Nezbytnou součástí při práci se strunovou sekačkou jsou potřebné ochranné pomůcky jako jsou vysoké pevné boty, dlouhé kalhoty či ochranné brýle. Ty jsou obzvláště důležité, protože při práci často odletují kousíčky hlíny, kamínků, písku či jiných drobných úlomků.

Mezi nejprestižnější výrobce těchto elektrických strunových sekaček patří především Black&Decker či Bosh a další. Strunové sekačky by měly být po každém sečení pečlivě očištěny, aby byly připraveny na další sečení a doba jejich životnosti tak dosáhla maxima.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace o elektrických sekačkách. Prozradíme vám podle čeho vybírat zahradní rotační sekačku na elektřinu a co všechno dokáže. Zjistíte také jaké jsou výhody elektrických strunových sekaček. Přečtete si na co jsou vlastně určeny a k čemu všemu se dají použít. Nebudou chybět ani informace o tom, jaké náhradní díly na tyto elektrické sekačky existují a co všechno budete potřebovat pro ochranu svého zdraví během práce se sekačkami.