Příslušenství

Příslušenství

Ke každému typu elektrických sekaček existuje spousta příslušenství a náhradních dílů. Začněme například se zahradními rotačními sekačkami. Nejčastějším náhradním dílem jsou náhradní nože. Vyrábí se různé druhy, podle typu elektrické sekačky. Některé z nich se dají několikrát nabrousit, po určité době je však již lepší koupit nové náhradní nože. Jejich cena je nízká, takže se nejedná o žádnou závratnou investici. Náhradní nože jsou z kovu, většinou rovné, nebo se zahnutými konci, opět podle typu sekačky. Občas se může stát, že se vám podaří najet na tvrdou překážku a zničit nebo poškodit šroub držící nože. V takovém případě je nutné jej vyměnit. Ani tyto součástky nejsou nijak drahé a jejich výměnu zvládnete hravě samy doma.

Výrobci sekaček nabízí pro celkovou údržbu a dlouhou životnost vaší sekačky také nejrůznější sady pro údržbu motoru. Tyto sady nejčastěji obsahují kvalitní motorový olej, zapalovací svíčku (jedná-li se o sekačku ne elektrickou, ale benzínovou) a vložku do vzduchového filtru.

Příslušenstvím, které určitě oceníte je také nástavec pojmenovaný jako deflektor pro zadní výhoz. Díky němu bude vámi posečená tráva úhledně srovnána do řádku.

Příslušenství,využitelné jak pro zahradní, tak i pro strunové sekačky, jsou prodlužovací kabely. Na rozdíl od běžných prodlužek, jež máte doma, jsou tyto naprosto izolované, takže nehrozí nebezpečí žádného úrazu, jejich délka dosahuje i padesáti metrů a některé z nich jsou dokonce i mrazuvzdorné, takže nedochází k jejich tuhnutí při nízkých teplotách (u některých typů se jedná dokonce o teploty i kolem – 35°C!!). Dráty jsou obaleny speciálně upraveným PVC materiálem, který je odolný proti případnému seknutí strunou apod. Koncovky jsou obvykle opatřeny speciálními kryty, čímž je ochrana naprosto dokonalá.

Pro elektrické strunové sekačky jsou nutnou výbavou náhradní struny nebo rovnou náhradní strunové cívky pro ty, kterým se nechce ztrácet čas s namotáváním nové struny na stávající cívku.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace o elektrických sekačkách. Prozradíme vám podle čeho vybírat zahradní rotační sekačku na elektřinu a co všechno dokáže. Zjistíte také jaké jsou výhody elektrických strunových sekaček. Přečtete si na co jsou vlastně určeny a k čemu všemu se dají použít. Nebudou chybět ani informace o tom, jaké náhradní díly na tyto elektrické sekačky existují a co všechno budete potřebovat pro ochranu svého zdraví během práce se sekačkami.